HOŞ GELDİNİZ καλωσόρισμα

16 Mayıs 2014 Cuma

Windows 8 bir kaç soru cevap


Windows 8 

Birkaç Soru ve Cevap.

Yükseltme, yenilikler ve nasıl başlayacağınız hakkında sorularınız mı var? Burada bazı hızlı cevapları bulabilirsiniz

 • Benim için doğru olan Windows 8 sürümü hangisi?

  Seçebileceğiniz iki sürüm bulunmaktadır: Windows 8 ve Windows 8 Pro. Windows 8 bağlanmak, çalışmak ve eğlenmek için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Windows 8 Pro'da kolayca iş ağlarına bağlanma, uzak dosyalara erişme, gizli bilgileri şifreleme ve diğer daha gelişmiş görevlere ihtiyacı olan kişiler için özellikler bulunur.

 • Bilgisayarımı önceki bir Windows sürümünden Windows 8'e yükseltebilir miyim?

  Evet. Yükseltme deneyiminiz şu anda Windows'un hangi sürümüne sahip olduğunuza bağlıdır. Örneğin, bilgisayarınızda Windows 7 Home Basic veya Home Premium çalıştırıyorsanız dosya, program ve ayarlarınız kolayca Windows 8'e aktarılır. Bilgisayarınızda Windows 7 Professional veya Ultimate, Windows XP ya da Windows Vista çalıştırıyorsanız programlarınızı yeniden yüklemeniz gerekir. Bazı özellikler (dokunmatik ekranı destekleyenler gibi) yeni bir bilgisayar gerektirebilir.

 • Cihazlarım ve uygulamalarımın Windows 8 ile çalışıp çalışmayacağını nasıl bilebilirim?

  Windows 8 normalde Windows 7 ile çalışan çevre cihazları ve uygulamalarla çalışır. Bazı durumlarda, bir cihaz ya da program güncelleştirme gerektirebilir ya da bazı uygulamaları kaldırmanız ve Windows 8'e yükselttikten sonra yeniden yüklemeniz gerekebilir.
  Uygulama ve cihazlarınızın çalışıp çalışmayacağını öğrenmenin en iyi yolu, mevcut donanım, uygulama ve cihazlarınızın uyumluluğunu kontrol eden ücretsiz bir program olan Windows 8 Yükseltme Yardımcısı'nı çalıştırmaktır. Yükseltme Yardımcısı'nı çalıştırmadan önce, yazıcı ve monitörler gibi bilgisayarınızda birlikte çalışması gereken tüm cihazların bilgisayarınıza bağlı ve açık olduğundan emin olun.
  Yükseltme Yardımcısı uyumlu olanları belirlemek için bilgisayarınızı taradıktan sonra, yükselttiğinizde ilgilenmeniz gerekebilecek sorunları içeren bir uyumluluk raporu sağlar. Bu raporu daha sonra kullanmak üzere kaydedebilir ya da yazdırabilirsiniz.
 • Yükseltirsem hangi ayar, uygulama ve dosyaları koruyabilirim?

  Bilgisayarınızı Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 8 Release Preview, Windows 8 Consumer Preview ya da Windows Geliştirici Önizlemesi'nden Windows 8'e yükseltebilirsiniz ancak tüm dosya, uygulama ve ayarlarınızı koruyamayabilirsiniz. Aşağıdaki tabloda, şu anda bilgisayarınızda çalıştırdığınız Windows sürümüne bağlı olarak, yükseltme sırasında neleri koruyabileceğiniz gösterilmektedir.
  • Yükseltilen sürüm
  • Windows 7
  • Windows Vista
  • Windows XP
  • Windows 8 Release Preview
  • Windows 8 Consumer Preview
  • Windows Developer Preview
  • Koruyabilecekleriniz
  • Uygulamalar, ayarlar ve kişisel dosyalar
  • Windows ayarları ve kişisel dosyalar
  • Kişisel dosyalar
  • Kişisel dosyalar
  • Hiçbir şey (fakat dosyalarınız Windows.old klasörüne kaydedilecek)
  • Hiçbir şey (fakat dosyalarınız Windows.old klasörüne kaydedilecek)
 • Windows'un 32 bit sürümünden Windows 8'in 64 bit sürümüne yükseltebilir miyim?

  Bilgisayarınızda 64 bit özellikli bir işlemci (CPU) varsa ancak şu anda Windows'un 32 bit sürümünü çalıştırıyorsanız, Windows 8'in 64 bit sürümünü yükleyebilirsiniz, fakat bunu çevrimiçi yükseltme olarak yapamazsınız. Yükseltme Yardımcısı'nı bir DVD ya da önyüklenebilir USB cihazına indirmeniz ve buradan Windows 8'i yüklemeniz gerekir. Ayrıca 32 bit sürümden 64 bit sürüme yükselttiğinizde hiçbir dosya, ayar ya da uygulamayı koruyamazsınız.
 • Windows XP'den daha eski bir işletim sisteminden yükseltebilir miyim?

  Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 çalıştıran bir bilgisayarı yükseltme işlemini çevrimiçi olarak ya da katılımcı perakende mağazalarından satın aldığınız bir DVD'yi kullanarak yapabilirsiniz. Windows XP'den önceki bir işletim sisteminden (örneğin Windows 95 ya da Windows 2000) yükseltmek isterseniz, size en yakın sistem üreticisinden ya da katılımcı perakende mağazasından Windows 8 Sistem Oluşturucu'yu satın almanız gerekir. Yeni işletim sistemini yüklediğinizde hiçbir dosya, ayar ya da uygulamayı koruyamazsınız.
 • Fikrimi değiştirirsem, Windows 8'i kaldırıp Windows'un önceki sürümüne geri dönebilir miyim?

  Aslında hayır. Windows'un önceki sürümlerine geri dönmek için, sabit sürücünüzü biçimlendirmeniz ve kurtarma ya da bilgisayarınızla birlikte gelen yükleme medyasından Windows'un önceki sürümünü yeniden yüklemeniz gerekir. Bu genelde bir DVD'dedir.
  Kurtarma medyanız yoksa, bilgisayarınızın üreticisi tarafından verilen yazılımı kullanarak, bilgisayarınızdaki bir kurtarma disk bölümünden bunu oluşturabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için bilgisayarınızın üreticisinin web sitesindeki destek bölümünü inceleyin. Windows 8'i yükledikten sonra, Windows'un önceki sürümlerine geri dönmek için bilgisayarınızdaki kurtarma disk bölümünü kullanamazsınız.
 • Yükselttiğimde kullandığım dili değiştirebilir miyim?

  Kullandığınız dili değiştirmenin en kolay yolu şu anda bilgisayarınızda bulunan aynı dile yükseltip, uygulama, ayar ve dosyalarınızı korumak ve ardından yeni bir dil eklemektir. Yükseltme sırasında bir dilden diğerine geçiş yaparsanız, uygulama ve ayarlarınızı koruyamayabilirsiniz.
 • Windows Mağazası nedir?

  Windows Mağazası, Windows 8 cihazınız için uygulamaları bulabileceğiniz yerdir. Burada herkes için bir şey vardır ve yerleşik bir uygulama olduğu için kullanımı hızlı ve kolaydır. Başlamak için yalnızca Mağaza kutucuğuna dokunun ya da tıklayın. Mağaza'dan uygulama indirmek için bir Microsoft hesabına ihtiyacınız olacaktır.
 • Uygulamalarımı başka bilgisayarlarda kullanabilir miyim?

  Windows Mağazası'ndan satın aldığınız tüm uygulamaları, Windows 8 çalıştıran beş adete kadar bilgisayar ya da tablete yükleyebilirsiniz. Uygulamalarınızı başka cihazlara yüklemek için, uygulamayı eklemek istediğiniz cihazda Windows Mağazası'nı açın, oturum açın ve üst menüde çıkan Uygulamalarınız'a dokunun ya da tıklayın. Daha sonra istediğiniz uygulamayı seçerek Yükle'ye dokunun ya da tıklayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

En Çok Okunanlar

Etiketler

3G (2) adobe (4) adsl (2) akıllı telefon (40) Amazon (3) android (34) android market (4) Angry Birds (2) Anonymous (3) antivirüs testi (3) Apple (74) application (2) Asus (9) Avea (4) Bilgisayar (13) bilim (42) bilimadamları (13) bim (1) Bing (1) board (1) browser (18) BT (2) Burn (3) CeBIT (2) cep telefonu (75) chrome (13) CISCO (1) CNN (1) Codec (1) da vinci (1) Dell (4) dijital (4) domain (6) donanım (151) doodle (2) download (4) e- mail (8) e-book (2) ege üniversitesi (1) eğitim (38) einstein (1) enerji (4) explorer (1) facebook (63) FIFA (5) fiber (3) fiber ağ (1) fibernet (2) firefox (12) fizy (1) Fotoğraf (10) fotoğraf makinesi (7) fullyfollowme (2) Galaxy Note (5) gmail (4) Google (56) Google Earth (3) google play (8) google+ (8) gsm (3) güvenli internet (19) güvenlik açığı (5) güvenlik tehditi (10) hacker (7) harddisk (4) hotmail (3) HP (12) HTC (3) IBM (1) IEEE (1) iletişim (12) index (1) instagram (6) intel (5) internet (122) internet explorer (8) internet explorer 9 (5) iOS (11) İpad (13) iPad 3 (5) iphone (39) iPhone 4S (1) iPhone 5 (9) İslam ZEYTİN (43) istanbul (3) iTunes (3) kamera (12) KeepVid (2) kitap (4) klavye (2) Laptop (2) Led (4) Led TV (2) LG (9) linkedin (2) Mac (8) marc zuckerberg (2) microsof office 2010 (3) Microsoft (52) Microsoft Security Essentials (2) mobil (101) Motorola (2) mozilla (4) MS (1) MSI (2) müzik (4) Nasa (8) nikon (3) Nintendo (2) nokia (15) Notebook (3) Numara taşıma (1) ODTÜ (4) Ofis (4) operatör (6) oyun (72) oyun köşesi (3) oyuncak (2) padfone (2) Pahalı İnternet (1) panasonic (1) para (3) Pardus (1) PC (8) Pepee (1) Pil (10) Ping (1) Playstation (7) programlama (6) projeksiyon (1) rasat (1) Raspberry pi (3) Rekabet (6) reklam (25) sağlık (14) Samsung (49) Samsung Galaxy (13) Sık Sorulanlar (42) Siber Saldırı (5) sim (5) Sinema (3) skype (15) smart tv (3) sms (3) sony (17) sosyal medya (73) Steve Jobs (3) SUPER 8 (1) suriye (1) şifre (7) Tablet (23) tarayıcı (6) tarih (2) tasarım (3) tehlike (23) Teknoloji (50) telefon (7) Televizyon (4) Tivibu (1) toolbar (1) Toshiba (4) ttnet (14) turkcell (21) türkiye (75) türktelekom (4) tv (12) twitter (21) ultrabook (7) usb (3) uydu (12) uygulama (38) uzay (17) üniversite (30) ürün inceleme (48) Vadofone (7) Vaio (1) Video indirme (5) virus (10) vitamin (1) VLC Media Player (1) Web (5) web kamera (1) web sitesi (8) webcam (1) Wii (3) Windows (37) Windows 8 (44) windows xp (2) X Box (5) yahoo (3) Yama (1) yandex (8) yaşam (2) yazı dizisi (9) yazılım (116) yeni ürün (6) Youtube (17) zararlı (3) Zuckerberg (3) Ελληνική ειδήσεις (5)